Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

W poszukiwaniu najlepszych okien dachowych

 okno velux 78x140

Dziś przyjrzymy się ofercie okien dachowych, jaką kieruje do nas firma Velux. Ów artykuł będzie swoistym przeglądem poszczególnych modeli okien, który mamy nadzieję pomoże Ci zdecydować się na konkretny model.

1. Standardowe okna z górnym otwieraniem (np. okno velux 78x140): ich charakterystyczną cechą jest zintegrowany system wentylacji, umożliwia on swobodny przepływ świeżego powietrza nawet wówczas, gdy okno jest zamknięte. Jest to bardzo przydatne wtedy, gdy chcemy wietrzyć pomieszczenie gdy nie ma nas w domu lub gdy śpimy. Dzięki filtrowi zamontowanemu w prowadnicy mamy gwarancję, że do pokoju dociera wyłącznie czyste, przefiltrowane powietrze. Nie ma także możliwości, że do pomieszczenia dostaną się owady, gdyż filtr zatrzymuje na zewnątrz nawet te najdrobniejsze. Uchwyt zlokalizowany w górnej części okna pozwala na swobodne korzystanie z niego nawet wtedy jeśli pod nim znajdują się meble, które uniemożliwiłyby dostanie się do dolnej klamki. Okna te wyposażone zostały w energooszczędne szyby co oznacza, że zapobiegają one utracie z wnętrza ciepłego powietrza, a także jego przegrzaniu latem, kiedy silne promienienie słoneczne bez problemu przebijają się przez inne tego typu okna. Okno velux 78x140 wykonane zostało z laminowanego drewna sosnowego, które dodatkowo zostało zaimpregnowane i polakierowane. W oknie została zamontowana zasuwka blokująca, która uniemożliwia jego niekontrolowane ruchy, co znacznie ułatwia mycie. Co więcej, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania, okno velux 78x140 daje możliwość montażu sterowania elektrycznego Velux Integra w systemie io-homecontrol.

2. Okna balkonowe i balkon dachowy Cabrio: montaż okien balkonowych możliwy jest zarówno w pomieszczeniach ze ścianką kolankową, jak i bez niej. W przypadku tradycyjnych okien, górna część otwiera się ku górze, z kolei jeśli chodzi o dolną część, w zależności od Twoich preferencji, możesz wybierać pomiędzy opcją otwieraną w lewo, w prawo lub zdecydować się na okno z nieotwieraną dolną częścią. Wentylacja grawitacyjna umożliwia przepływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania okna. Gwarantuje to komfort i bezpieczeństwo. Ponadto, w oknie został umieszczony filtr, który oczyszcza dostarczane do pokoju powietrze oraz zatrzymuje kurz i owady na zewnątrz. Jeśli zauważysz, ze filtr potrzebuje czyszczenia, w każdej chwili bez problemu wyjmiesz go z prowadnicy, a do jego umycia możesz użyć środków czystości, które aktualnie masz w domu. Balkon dachowy Cabrio to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie balkonu tam, gdzie go nie ma. Jak to możliwe? Otóż górna część otwiera się dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnych okien balkonowych, z kolei dolna część wysuwa się do przodu. Podczas otwierania, po bokach wysuwają się barierki, które gwarantują bezpieczeństwo. To rozwiązanie umożliwia Ci zaczerpnięcie świeżego powietrza pełną piersią bez wychodzenia z domu oraz zapewnia panoramiczny widok.

3. Okna specjalnego przeznaczenia-okna wyłazowe: umożliwiają swobodne i bezpieczne wyjście na dach zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Na przykład wtedy, kiedy będziesz zmuszony wykonać pewne prace kominiarskie, instalacyjne czy konserwacyjne. Mogą okazać się także bardzo przydatne, kiedy na dachu utknie piłka lub latawiec. Wyłazy można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwszą z nich stanowią okna wyłazowe, które przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych. Okna otwierane są za pomocą klamki zlokalizowanej z lewej lub prawej strony okna. Gazowy siłownik umożliwia jego stabilne zablokowanie, a system kontroli rodzicielskiej pozwala na zabezpieczenie okna przed jego niepożądanym otwarciem. Wyłaz ten wygląda jak typowe okna dachowe, pozwala na doświetlenie pomieszczeń i przewietrzenie ich.

Drugą grupą są wyłazy przeznaczone do montażu w pomieszczeniach, w których temperatura jest zbliżona do tej panującej na wewnątrz.

To tylko kilka z wielu produktów, które oferuje firma Velux, w ich ofercie znalazły się jeszcze między innymi: lukarny, okna oddymiające, świetliki, okna do dachów płaskich, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, markizy, żaluzje, moskitiery, zestawy ułatwiające montaż okien, akcesoria do sterowania elektrycznego, naokienne wentylacje z rekuperatorem i wiele innych.

velshop