Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Gra na instrumencie - hobby idealne

Współcześnie niemal każdy rodzic wybiera dla swojego dziecka oprócz odpowiedniej szkoły, także pakiet zajęć dodatkowych, które mają wpłynąć na rozwój dziecka lepiej przygotować go do dorosłego życia. Jeżeli zastanawiasz się, jakie zajęcia będą dla twojego dziecka najlepsze, mamy dla ciebie rozwiązanie. Są nim zajęcia muzyczne, które zawsze są dobrym rozwiązaniem.

Skąd wynika ta pewność? Nie od dziś wiadomo, że muzyka ma zbawienny wpływ na nasz nastrój, a nawet zdrowie. Muzyka łagodzi obyczaje głosi stare przysłowie. Naukowcy powiedzieliby, że łagodzi nerwy – uspokaja puls i pozwala nam się w pełni zrelaksować i odpocząć. Pozytywie wpływa także na nasze procesy zapamiętywania i koncentracji, dlatego też jest idealnym tłem dla nauki – zarówno przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych. Słuchanie muzyki Mozarta powoduje tak zwany „efekt Mozarta”, który polega na poprawie funkcji intelektualnych u danej osoby. Jak jednak podkreślają naukowcy najlepszy wpływ ma nas nas muzyka, której po prostu lubimy słuchać.

Warto podkreślić, iż każde dziecko uczące się śpiewu lub gry na instrumencie – keyboard, gitara, perkusja, skrzypce, w tekstach kontrolnych wypadają znacznie lepiej niż ich niegrający rówieśnicy. Co wiece dzieci te łatwiej nawiązują kontakty z innymi osobami, są bardziej śmiałe i otwarte. Jak podkreśla Schellenberg uczenie się muzyki wpływa na zdolności poznawcze tym bardziej, im dłuższy czas nauki. Nauka gry na instrumencie jest treningiem nie tylko ciała, ale także uczuć i psychiki. Grając na instrumencie dziecko poprawia swoja pamięć, koordynację ruchową. Rozbudza kreatywność i uczy się wyrażać uczucia i emocje. Muzyka dodatkowo uwrażliwia na piękno oraz przynosi relaks. Każdy przynoszący wymierne korzyści trening podnosi wiarę dziecka w swoje umiejętności i sprawia, że staje się ono bardziej pewne siebie. Dodatkowo warto przypomnieć, że nauka gry na instrumentach to także lekcja pokory, cierpliwości, systematyczności i wytrwałości. Z pewnością takie lekcje pomogą naszemu dziecko odnaleźć się we współczesnym świecie.

Dziecko zapisać możemy do prywatnej lub państwowej szkoły muzycznej, a także do nauczyciela, który udziela prywatnie lekcji muzyki. Szkoły muzyczne Poznań oferuje na bardzo wysokim poziomie. W stolicy wielkopolski dzieci uczyć się mogą nauki gry na instrumencie na każdym stopniu od szkoły podstawowej, poprzez liceum, a na uniwersytecie kończąc. Warto więc spełniać marzenie dziecka, które wspomina nam o chęci muzycznej edukacji, ponieważ z pewnością nie będzie to czas zmarnowany.