Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Zamieszka z nami kotek! Jak się przygotować na nowego lokatora?

 

W końcu podjęliście decyzję o zakupie nowego współlokatora. Zwierzątko w domu zmienia wiele zwyczajów w nim panujących, a także rytm życia mieszkańców. Pamietaj o tym, aby przygotować swojemu kotu jak najlepsze warunki do życia.

 Przestrzeń

Przyjmując do domu nowego lokatora powinniśmy zadbać o to, by dom był dla niego miejscem przytulnym i bezpiecznym. Rozejrzyj się po swoim lokum, zwróć uwagę na wszelkie sprzęty elektryczne, a także pralkę, kuchenkę czy zmywarkę, które mogą stać się dla nowego lokatora miejscem potencjalnej kryjówki. Zadbaj o to, by zawsze je zamykać. Uważaj także na wszelkie gorące przedmioty jak kucjenka, prostownica żelazko, a także rozlane płyny. Jest niemal pewne, że zainteresują one twojego kota. Postaraj się więc unikać niebezpiecznych dla niego sytuacji. Niebezpieczne substancje chowaj w szafkach do których nie zajrzy. Zrób także przegląd roślin, niektóre z nich mogą być toksyczne dla Twojego zwierzaka. Nie otwieraj także okna na oścież kiedy w danym pokoju przebywa kot, możliwe że oszołomiony rozpościerającą się przed nim przestrzeniom zapragnie opuścić dom. Taka wyprawa może zakończyć się dla niego tragicznie, dlatego nie dopuszczaj do takich sytaucji.

Kiedy już wyeliminujesz wszelkie źródła zagrożeń przygotuj dla swojego pupila odpowiednie miejsce. Zapewnij mu przestrzeń do spania, zabawy, jedzenia i wypróżniania się. Pamiętaj o tym, aby miska z karmą, miska z wodą i kuweta nie znajdowały się obok siebie. Najlepiej umieść je w innych pokojach. Miseczki z jedzeniem warto postawić w kuchni. Miska z jedzeniem nie musi być duża, kotek je często ale mało, natomiast warto zadbać o świeżą wodę dla pupila.

Niezbędnym elementem wyprawki sa też kuwety dla kota. Wiele osób stawia je w łazience, nie jest to jednak idealne rozwiazanie ponieważ w przypadku korzystania z niej przez kogoś z lokatorów, kot nie może z kuwety skorzystać. Kuweta powinna stac w pokoju z nieograniczonym dostępem, do którego w każdej chwili nasz pupil będzie mógł wejść. Należy pamiętać o tym, aby systematyczniewymieniać w niej żwirek tak, aby nie wydzielały się nieprzyjemne zapachy.

Zabawa

Ponieważ koty żyją razem z nami w małych mieszkaniach i zwykle nie wychodzą na spacer ich aktywność spada. Zadbaj jednak o to, aby twój kot się ruszał i często bawił. Wpłynie to nie tylko pozytywnie na stan zdrowia naszego pupila, ale także uchroni nasze meble przed niszczeniem: drapaniem, gryzieniem itd. Warto więc zainwestować w odpowiednie drapaki, różnego rodzaju wielopoziomowe słupki, pieńki czy kartony. Do zabawy małym kotom wystarczy zwykły kłębek, jeżeli jednak pragniemy rozpieszczać naszego kota możemy zainwestować w kolorowe pluszowe myszki i inne gadżety, które pomogą mu pobawić się w drapieżnika. Dajmy mu pobawić się zdobyczą, złapać ją, schować itd. Pamiętajmy o tym, że to my wychowujemy kota, nie pozwólmy mu więc na agresywne zachowania takie jak dryzienie nas, czy drapanie. Pozbycie się takich wad nie będzie możliwe, gdy nasz pupil dorośnie.