Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Crossfit – szybki trening na siłowni

Zajęcia crossfitowe szturmem zdobywają rzesze zwolenników. Nic dziwnego, ze względu na dużą intensywność gwarantują one szybkie zrzucenie kilogramów, poprawę wyglądu naszych mięśni, a także lepszą kondycję ogólną. Trening ten może rozpocząć każdy, bez względu na to, jaką ma kondycję. W crossficie chodzi o to, by przekraczać własne ograniczenia, ciągle od nowa. To tłumaczy to dlaczego crossfit zawitał także do pracowników korporacji, którzy uwielbiają rywalizację i ryzyko. Podczas ćwiczeń w grupie pokonujesz nie tylko siebie, ale także współuczestników zajęć, każdy chce być najlepszy!

Jedną z najważniejszych cechy crossfitu jest powrót do źródeł. Ćwiczenia są więc bazowe i proste do wykonania, w salach crossfitowych (crossfit boxach) nie korzysta się ze skomplikowanego sprzętu do ćwiczeń. Crossfit boxy wyglądają dość surowo, industrialnie – są to zazwyczaj hale bez zbędnych ozdobników. Zdecydowanie różnią się one od kolorowych sal siłowni i klubów fitness pełnych luster. Osoba ćwicząca crossfit ma skupić się na swoim ciele i jego rozwoju, a nie na tym co znajduje się dookoła, dlatego miejsce ćwiczeń crossfitera jest proste i surowe. Przypominać ma także o garażach, w których Greg Glassman opracowywał pierwsze treningi crossfit, któe okazały się tak skuteczne, iż stały się programem treningowym amerykańskiej armii, a później także przeciętnych amerykanów spragnionych mocnych wrażeń.

Trening crossfit należy do niezwykle intensywnych ze względu na narzucany w czasie zajęć przez trenera WOD szybki trening dnia, czyli zestaw ćwiczeń, który należy wykonać w naj największej licznie powtórzeń, w jak najszybszym czasie. WOD może trwać około 20 minut, które zawsze należy poprzedzić minimum 5-10 minutową rozgrzewką. Przykładowe ćwiczenia: bieg na bieżni, podciąganie na drążku, pompki, przysiady, thusters ze sztangą, martwy ciąg – w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń, za to wiele kombinacji ćwiczeń, przez co z pewnościa nie można narzekać na nudę i jednostajność. Trening crossfit możesz także urozmaicić poprzez ćwiczenia wykonywane na zewnątrz sali, np. biegi na dłuższe dystanse, pływanie czy jazda na rowerze.

Crossfit ze względu na intensywność treningów sprawia, że osoby ćwiczące razem na sali mordeczne WODy, wyszko stają się najbliższymi przyjaciółmi. Nic tak nie łączy, jak trudny trening! Oprócz tego crossfit, to nie tylko ćwiczenia, ale także styl życia. Zmiana nie tylko właśnego ciała na zewnatrz, ale także od wewnątrz. Wielu crossfiterów zmienia swoje przyzwyczajenia żywieniowe i wprowadza dietę paleo, która nazywna jest „dietą jaskiniowców”. Tak jak ćwiczenia, polega ona na powrocie do źródeł, czyli zwyczajów żywieniowych naszych prehistorycznych przodków. Jemy to, co oni: mięso, owoce, warzywa, nasiona. Rezygnujemy z produktów przetworzonych, mleka i zbóż. W ten sposób stajemy się bardziej przygotowani do intensywnego treningu, a także zdecydowanie zdrowsi.