Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Wyjazd językowy – oryginalne połączenie wakacji z nauką

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci miały jak najlepszy start w dorosłe życie, dlatego też często zapisujemy je na dodatkowe kursy, lekcje czy korepetycje. Bardzo często są to zajęcia dodatkowe z nauki języka obcego, które są niemal niezbędne do tego, by dzieci wykształciły w sobie podstawy języka, którego pragną się nauczyć. Lekcje w szkole są często niewystarczające i pomimo dobrej woli nauczyciela dziecko nie może w pełni zanurzyć się w języku. Czy możemy ułatwić naszemu dziecku przyswajanie nowych słówek i konstrukcji gramatycznych? Oczywiście, ze tak. W tym celu szkoła językowa proponuje wyjazdy językowe dla dzieci, w czasie których nie tylko uczą się języka, ale także mają szansę zwiedzić najpiękniejsze zakątki Anglii.

 

Wyjazd językowy to, jak mówią uczestnicy, niezapomniana przygoda i szansa na zawarcie nowych, międzynarodowych znajomości. Tego rodzaju forma nauki tym różni się od tradycyjnych lekcji, iż obejmuje także zapoznanie się z kulturą danego kraju, a także pełne zanurzenie w języku poprzez jego naukę w rodzimym kraju. Twoje dziecko przez czas pobytu w szkole będzie rozmawiało z nowymi znajomymi i nauczycielami w języku angielskim, dzięki czemu znacznie poszerzy zasób swojego słownictwa. Pomogą mu w tym nie tylko zajęcia obowiązkowe prowadzone przez profesjonalistów, ale także liczne zajęcia dodatkowe: sportowe i artystyczne. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mogą liczyć na wyjścia do teatru oraz uczestnictwo w licznych wydarzeniach kulturalnych, które pozwolą im poszerzyć wiedzę na temat kraju, w którym przebywają.

Warto dodać iż w wyjeździe językowym biorą udział dzieci z różnych krajów. Międzynarodowe środowisko sprzyja rozwojowi przyjaźni, a także pozwala zrozumieć dziecku zasady i zwyczaje panujące w innych krajach. Wyjazd taki sprawia, że Twoje dziecko staje się bardziej empatyczne i otwarte na nowe znajomości, co jak wiadomo, jest niezwykle ważną obecnie cechą. Międzynarodowe znajomości sprawiają, że dziecko nie boi otwierać się na to, co nowe i czuje się w pełni obywatelem świata. Zagraniczne kursy językowe są także świetnym sposobem na zapoznanie dziecka z danym krajem i przygotowanie go do podjęcia studiów zagranicznych. Powrót do Anglii po czasie krótszej lub dłuższej nieobecności nie będzie dla niego szokiem, ponieważ przestrzeń ta zostanie przez niego wcześniej oswojona. Poza tym wyjazd zdecydowanie poprawi jego umiejętności językowe, więc Twoje dziecko będzie pewniej się czuło w anglojęzycznym środowisku.