Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Jak spędzić wolny czas w okolicach Poznania?

 

Chcesz przyjechać do Poznania i nie wiesz co mółgbyś tutaj robić? Mamy dla ciebie kilka propozycji które na pewno ci się spodobją. Poznań to stolica Wielkopolski, która w ostatnich dziesięcioleciach prężnie się rozwija. Mimo że miasto nie jest w czołówce pod względem turystyki, to jest tutaj wiele atrakcji, które warto odwiedzić.

 

Jeśli przybyłeś do stolicy Wielkopolski samolotem, to dobym sposobem na łatwe poruszanie się po mieście będzie skorzystanie z usług miejsca, jakim jest wypożyczalnia samochodów blisko lotniska w Poznaniu. Wynajmując auto będziesz mógł szybko i bez przeszkód zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca w mieście. Poniżej znajdziesz małą listę miejsc godnych polecenia gościom Poznania.

 

Starówka

Stare miasto to obowiązkowy punkt na mapie dla zwiedzających Poznań. Stary rynek jest miejscem mocno zabudowanym pełnym rozmaitych restauracji i sklepików z pamiątkami. Codziennie gdy wybije południe na wieży ratuszowego zegara pojawiają się dwa koziołki, które zbliżają się do siebie i bodą się. W okresie letnim rynkowe restauracje wystawiają swoje ogródki, dzięki czemu można na świeżym powietrzu zjeść pyszny staropolski obiad lub wypić kawę.

 

Malta

Miejsce znane każdemu Poznaniakowi. Sama nazwa pochodzi od jeziora Maltańskiego, które jest skupiskiem ciekawych atrakcji rekreacyjnych dla osób w każdym wieku. Położona blisko starówki zapewnia bardzo łatwy dojazd zarówno komunikacją miejską jak i samochodem. W obrębie Malty znajduje się sztuczny stok narciarski służący do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Jezioro natomiast jest miejscem zawodów wioślarskich. Wokół sztucznego akwenu wodnego jest ścieżka, na której można jeździć na rolkach, rowerach, hulajnogach, lub po prostu spacerować.

 

Termy

Termy są miejscem zarówno dla rodzin, jak i osób, które chcą intensywnie popływać i wzmocnić swoją kondycję. Baseny wyposażone są w strefę sauny oraz liczne jacuzzi i zjeżdzalnie. Strefa basenów na świeżym powietrzu pozwala na opalanie się w słoneczne dni oraz na świetną zabawę na zjeżdżalniach i pływanie w podgrzewanych basenach.

 

Teatry

Poznań jest pełny znakomitych teatrów. W Teatrze Wielkim można obejrzeć zarówno zwykłą sztukę, jak i operę, czy balet. Nie brakuje również nowoczesnych teatrów, czy teatrów muzycznych. Prawdziwą światową sławą okryła się przede wszystkim poznańska Filharmonia.

 

Kina i galerie

Inną wieczorną rozrywką może być również seans filmowy. Kina w Pozaniu znajdują się zarówno w dużych kompleksach kinowych jak i w galeriach handlowych. Jedną z najbardziej znanych galerii w całej Polsce jest Stary Browar, czyli miejsce zakupów stworzone w murach dawnego poznańskiego browaru. Zachowana została klastyczna struktura architektoniczna, dla której warto odwiedzić to miejsce.