Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Aranżacja sali weselnej

Dzień ślubu jest z reguły jednym z najważniejszych wydarzeń w całym naszym życiu. Zazwyczaj uroczystościom kościelnym towarzyszy również zabawa weselna, na którą zapraszani są nasi najbliżsi. O ile udekorowanie kościoła jest stosunkowo proste (zazwyczaj wykorzystujemy kwiaty), o tyle aranżacja sali weselnej może spędzać parze młodej sen z powiek. To jak będzie wyglądało pomieszczenie weselne w dużej mierze wpłynie na cały wizerunek wesela. W gruncie rzeczy w kościele spędzamy zaledwie kilkadziesiąt minut, podczas gdy na sali weselnej goście bawią się przez całą noc. Jak udekorować stoły? W jaki sposób nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter? Które dekoracje wykorzystać, by otrzymać określony styl wnętrza? Każda para młoda planująca ślub powinna znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pomogą one nie tylko rozwiązać szereg problemów. Sprawią również, że dzień ślubu i wesela na długo pozostanie w pamięci zadowolonych i radosnych gości.

Kompozycje kwiatowe

Kwiaty to niezwykle piękny element dekoracji ślubnych oraz weselnych. Niestety często – w pogodni za walorami estetycznymi – zapominamy o tym, co praktyczne. Umieszczając bukiety na stołach weselnych zabieramy gościom sporo miejsca. Miejsca na sztućce, zastawę oraz przede wszystkim jedzenia, którego na przyjęciu nie może zabraknąć. Jeśli koniecznie chcemy wkomponować kwiaty w kompozycję stołu, możemy wykorzystać specjalne podstawki. Wysokie, szczupłe i stabilne mogą utrzymać bukiety nad głowami gości. Całość prezentuje się fenomenalnie, a goście nie tracą cennej przestrzeni na stole. Kwiaty warto również ustawić przy wejściu na salę.

Świeczki i świeczniki

Klimat wnętrza bardzo często nadają świeczki oraz estetyczne świeczniki. Warto jednak pamiętać, by umieścić tego rodzaju dekoracje w miejscach niedostępnych dla dzieci. Podczas przyjęcia młodsi goście zazwyczaj bawią się pod mniej czujnym okiem rodziców niż zwykle, dlatego warto z góry pomyśleć również o ich bezpieczeństwie. Świece mogą znaleźć się na wysokich parapetach lub na stołach weselnych. Na różnych stronach internetowych, na przykład na stronie https://www.wikli.pl/ znajdziemy ciekawe świeczniki wykonane między innymi z wikliny. Takie ozdoby sprawdzą się w dekoracjach vintage czy retro. 

Światła wewnętrzne

Bardzo ważnym elementem dekoracji sali weselnej jest światło wewnętrzne. Podczas tańca, gdy gasną normalne światła, doskonale sprawdzą się lampki, które z reguły wiesza się na choince bożonarodzeniowej. Warto postawić na światełka w jednym kolorze, ponieważ wtedy budują bardziej spójny klimat. Lampki można zawiesić przy suficie, nad parkietem bądź przy oknach. Wszystko zależy w tym przypadku od naszej inwencji. 

Dekoracje dodatkowe 

Trudno wskazać, które dekoracje sprawdzą się w naszym przypadku najlepiej. Warto pamiętać, że w wielu aranżacjach sprawdzają się balony, wiklinowe serca czy wspomniane już wcześniej lampki. Jeśli nie mamy pomysłu na dekorację, możemy zatrudnić specjalną firmę zajmującą się aranżacją przyjęć ślubnych. Niemniej jednak z reguły para młoda jest w stanie poradzić sobie sama.