Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Najlepsze dekoracje ścienne

turkusowa ścianaDekoracje ścienne mogą być niezwykle efektowne, jednak jak się okazuje wcale nie musimy przeznaczać na ich zakup wysokich nakładów finansowych. Współczesne rozwiązania, coraz bardziej niekonwencjonalne i proste, zwiększają nasze aranżacyjne możliwości, sprawiając, że standardowe tapety i fototapety mogą pojawiać się w naszych mieszkaniach w zupełnie nowych odsłonach i rolach. Liczy się nieskrępowana wyobraźnia i pomysł na wnętrze, która sprawia, że materiały znajdą się same. W jaki więc sposób możemy dzisiaj dekorować nasze ściany?

 Tapety

Tapety powróciły w wielkim stylu, wybijając się na pierwszy plan i na nowo podbijając serca osób chcących zmienić wizerunek posiadanego przez siebie pomieszczenia. O ile jeszcze kilka lat temu wybór kolorów i wzorów był mocno ograniczony, o tyle dzisiaj bez trudu możemy przebierać w nieskończonej ilości propozycji. Istotne jest także dopasowanie tworzyw, z których powstają współczesne tapety pokojowe, ponieważ możemy zdecydować się na tapety papierowe, które mogą być tłoczone lub drukowane, tapety winylowe, odporne na zarysowania i idealnie dostosowane do pomieszczeń sypialnych i wypoczynkowych, tapety na flizelinie, które przyspieszają montaż, wytłumiają dźwięki i wyrównują niedociągnięcia techniczne ścian. Na szczególną uwagę zasługują tapety z włókna szklanego, które przypominają swoją formą tkaninę. Chociaż ich kolorystyka jest mocno ograniczona, posiadają wiele zalet, takich jak chociażby odporność na wilgotność i ogień, możliwość swobodnego czyszczenia oraz łatwość w pokrywaniu ich farbą, przez co samodzielnie można nadać im barwę. Włókno szklane w przypadku tapet najlepiej sprawdza się w przestrzeniach użyteczności publicznej oraz wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy z wilgocią i gwałtownymi różnicami temperaturowymi. Wszystkie rodzaje tapet można dokładnie obejrzeć na stronie internetowej sklepu Oto Styl, który – obok tapet i fototapet – oferuje także wszelkiego rodzaju akcesoria do malowania i tapetowania, oraz na wszystkich tych witrynach, które prezentują rozbudowane galerie zdjęć gotowych aranżacji. W końcu zawsze lepiej wybiera się materiały, kiedy widzi się ich ostateczną estetykę, a nie pojedyncze, zapakowane rolki. Tapety ścienne mogą służyć nam nie tylko jako klasyczne materiały dekoracyjne, ale także jako...obrazy. Niezwykle efektowne są zestawienia gładkich ścian pomalowanych jednokolorową farbą oraz bogatych graficznie tapet oprawionych w duże ramy. W tani i prosty sposób można więc zyskać detal, który wyglądem będzie przypominał najwyższej klasy dzieła sztuki współczesnej.

Fototapety


malowidło ścienneFototapety – podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku tapet – w pewnym momencie przestały cieszyć się naszą aprobatą, przez co na długi czas zniknęły ze ścian naszych mieszkań. Dzisiaj jednak – głównie za sprawą nowych technologii produkcji oraz nieskończonej ilości propozycji graficznych – okazują się być najprostszym sposobem na całkowitą zmianę charakteru wnętrza. W zależności od ich rozmiaru oraz sposobu montażu, możemy dekorować nimi nie tylko ściany, ale także...meble. Fototapety na ścianę posiadają także tę zaletę, że z łatwością ukrywają ewentualne zarysowania czy pęknięcia na ścianach, mając jednoczesną zdolność do optycznego powiększania i pomniejszania wnętrza. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań możemy więc wybrać fototapety dziecięce świetnie sprawdzające się w bawialniach i sypialniach naszych pociech, a także graficzne fototapety, które stworzą iluzję dodatkowej przestrzeni. Może być to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które narzekają na swoje małe mieszkania. W zależności od tego jakie fototapety wybierzemy, będziemy musieli dobrze zorganizować całą przestrzeń, ponieważ wyraziste wzory mogą być wystarczająco absorbujące. Fototapeta zwykle narzuca stylistykę, dlatego jeżeli decydujemy się na pejzaż czy też intensywny motyw graficzny, resztę elementów znajdujących się w pomieszczeniu powinniśmy utrzymać w spokojnej tonacji.

Naklejki ścienne

Naklejki są najtańszym i najprostszym sposobem na zmianę charakteru wnętrza, do tego sprawdzają się doskonale jako elementy tuszujące wszelkiego rodzaju zabrudzenia i pęknięcia, o ile oczywiście powierzchnia ściany jest czysta i odtłuszczona. Najczęściej jednak tego typu elementy wykorzystywane są przez rodziców, których dzieci zdecydowały się na indywidualną ekspresję twórczą i pozostawiły swoje dzieła na świeżo pomalowanych ścianach. Bogactwo motywów i wzorów sprawia, że naklejki są idealne do dziecięcych pokojów, ponieważ z łatwością można je zamontować i zdemontować bez szkody dla samej ściany. Dekoracje można więc zmienić w zależności od zainteresowania dziecka. Oczywiście naklejki ścienne idealnie sprawdzają się także w przedpokojach, salonach i sypialniach, dając subtelny efekt odświeżenia i podkreślając stylowość wnętrza. W sklepach internetowych znaleźć można nieskończoną ilość propozycji dopasowanych do rozmaitych gustów i oczekiwań, dlatego nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem dokładnie tego, czego szuka.