Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Modne torby skórzane

różnokolorowe torby słomkoweKażda kobieta posiada choćby jedną torebkę. Służą nam one do ozdoby i jako niezbędny dodatek do stroju, w którym możemy zmieścić wszystko, co najważniejsze. Tego rodzaju akcesoria są przeróżne. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Mogą być również zrobione z filcu, a nawet tworzywa sztucznego czy włóczki. Jednak bez względu na to, z czego są zrobione, jak duże są i ile kosztowały, o wszystkie należy tak samo dbać, abyśmy mogły jak najdłużej cieszyć się ich pięknem i korzystać z funkcjonalności. Warto także zdawać sobie sprawę, które modele torebek na jakie okazje i sytuacje są odpowiednie.

Zacznijmy od galanterii skórzanej. Są to najbardziej klasyczne torby, torebki i wszelkiego rodzaju dodatki, a więc portfele, etui na okulary, malutkie, podręczne kosmetyczki i tym podobne przedmioty. Wszystkie koniecznie muszą być wykonane ze skóry naturalnej. W kwestii torebek mogą to być zarówno eleganckie aktówki, jak i kuferki, kopertówki i wiele innych modeli. Nie ma natomiast znaczenia, jakiego koloru będą, choć galanterię skórzaną uważa się za najbardziej uniwersalną, ale tez jednocześnie elegancką i szykowną, idealną dla każdej bizneswoman, więc najbardziej popularne są torebki oraz dodatki tego typu w tradycyjnych kolorach: czarnym i różnych odcieniach brązu. Wówczas stanowią klasyczny dodatek do stroju, który pasuje do każdego stroju i niemal na każdą sytuację, choć w tej drugiej kwestii liczy się przede wszystkim fason torebki, a niej barwa. Kolejne bardzo popularne ostatnimi czasy są torebki wykonywane z filcu. Z pewnością jeszcze do niedawna nikomu nie przyszłoby do głowy, że ten materiał stanie się idealny do wykonywania torebek damskich. Kojarzony był bowiem przede wszystkim bardziej z wycieraczkami niż z ubraniami i dodatkami do nich. Jak się jednak okazało, wykorzystanie filcu w celach modowych to strzał w dziesiątkę. Materiał ten jest bowiem na tyle elastyczny, aby dawał się formować w ciekawe kształty i jednocześnie bardzo wytrzymały, odporny na ścieranie i zabrudzenia, ponieważ bez przeszkód można go czyścić, w niektórych przypadkach nawet wyprać w pralce. Jednak torebki damskie zrobione z filcu nadają się wyłącznie na jesienno-zimową aurę. W przeciwnym wypadku, kobieta z taką torebką na ramieniu przechadzająca się ulicami miasta letnią porą może wyglądać co najmniej dziwnie, a już na pewno śmiesznie. Filc bowiem jest grubym materiałem, kojarzącym się z funkcjami grzewczymi. W związku z tym nie tylko nie będzie wizualnie pasował do wakacyjnych, letnich strojów, ale także będzie bardzo mało praktyczny, ponieważ noszony na kobiecym ramieniu będzie po prostu mocno je ogrzewał, co jest raczej mało pożądanym efektem w środku lata. Kolejny rodzaj torebki to te, które są wykonywane z wełny. Można je zrobić samodzielnie, ale także kupić niemal w każdym sklepie z tego rodzaju dodatkami. Choć wełna, podobnie, jak filc, kojarzy się z zimową aurą, to jednak, jeśli chodzi o torby, dobrze sprawdza się wiosną i latem. Przede wszystkim dlatego, że torebki damskie wykonane z wełny mają niewielkie rozmiary. W zasadzie najczęściej mieszczą się w nich chusteczki higieniczne, klucze, telefon komórkowy i jeszcze jeden, czy dwa niezbędne drobiazgi. Jednak nie każda kobieta lubi tego rodzaju dodatki do stroju. Trzeba podkreślić, że choć pamiętają odległe czasy kolorowych lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych, to jednak za vintage uważane nie są. A właśnie torby i torebki oraz stroje w tym stylu są obecnie niezwykle modne.słomkowa torebka

Torby skórzane w stylu vintage nawiązują swym wyglądem do mody sprzed co najmniej dwudziestu lat. Tylko dzięki spełnieniu tego rodzaju kryterium mogą być uważane za vintage. Na stronie www.etui-vintage.pl można znaleźć ciekawe przykłądy tego typu toreb. Czym jednak te ostatnie się charakteryzują i dlaczego są tak bardzo lubiane przez niemal każdą przedstawicielkę płci pięknej? Przede wszystkim dlatego, że pasują niemal każdej kobiecie. Mogą być zarówno romantyczne, jak i nieco „z pazurem”. Podkreślają kobiecą urodę, mogą być zarówno malutkie, jak i bardzo obszerne. W związku z tym, w zależności od sytuacji, zawsze można wybrać jakąś torebkę w stylu vintage. A jak powinny wyglądać torby, by mogły być za takie uważane? Styl vintage łączy w sobie różne style. W związku z tym nie boi się połączeń delikatnej koronki ze szlachetną skórą naturalną oraz kwiecistymi materiałami. Może być przyozdobiona dużymi, złotymi guzikami i wszystkim tym, co ozdabiało stroje naszych mam, a nawet babci z okresu ich młodości. Kolejny rodzaj dość popularnej, aczkolwiek zaskakującej torebki są te, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Swoim wyglądem oraz rodzajem tworzywa nawiązują do lat dziewięćdziesiątych – nieco bardziej odważnych i kolorowych, chcących pokazać, że pewien okres się już zakończył,a teraz zaczynają się nowe czasy. Torebki z tak zwanego plastiku bardzo często są w neonowych kolorach i przezroczyste. W związku z tym doskonale nadają się na letnio-wiosenną porę, szczególnie na plażę, gdy nie mamy w torebce niczego co chciałybyśmy w niej ukryć. Z powodzeniem można bowiem wrzucić do przezroczystej torebki ręcznik plażowy, okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem i kilak drobiazgów nie obawiając się, że nikt nie powinien ich ujrzeć.