Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Co może dać Ci deweloper?

rozmowy z deweloperemW dzisiejszych czasach mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które planują kupić własne M. Korzyści z takiego rozwiązanie jest niezwykle dużo. Mieszkania w tak zwanym „stanie surowym” są bardzo atrakcyjne pomimo faktu, że są droższe niż te, które oferuje rynek wtórny. Warto jednak zastanowić się, czy remont generalny kilkudziesięcioletniego mieszkania nie wymaga większych nakładów finansowych oraz czasu, niż wykończenie nowego lokalu?

Jeśli podejmuje się decyzję związaną z kupnem mieszkania w stanie deweloperskim, warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. W pierwszej kolejności wypada więc sprawdzić, kim w zasadzie jest deweloper, czym charakteryzuje się taka osoba oraz, czego możemy od niej oczekiwać. W związku z tym, deweloper to nikt inny, jak inwestor. Oznacza to, że jest to osoba fizyczna, lub prawna, która kupuje daną nieruchomość objętą realizacją nowej inwestycji budowlanej. Tym samym, inwestuje w nią. Deweloper staje się więc główną osoba odpowiedzialną za nadzór budowy, który rozpoczyna się już w fazie projektowania, a kończy na ostatnim etapie budowy. Nadzoruje także proces sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości, ponieważ obiekty, w które deweloper inwestuje, są przeznaczone na wynajem lub sprzedaż, a należą do nich rozmaite nieruchomości – mieszkaniowe oraz o charakterze usługowo-handlowym, a także przemysłowym. Osoby zainteresowane nabyciem danej nieruchomości kupują ją właśnie od dewelopera. W tym momencie kończy się jego nadzór nad inwestycja już ukończoną, ponieważ poszczególne lokale stają się prywatnymi własnościami ich nowych właścicieli.

Lokale o charakterze deweloperskim cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ cechuje je szereg atrakcyjnych właściwości, które już w pierwszej kolejności wynikają ze specyfiki nowego budownictwa. Nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego umożliwiają swoim nowym właścicielom maksymalne dostosowanie wnętrz do ich wymagań oraz oczekiwań. Wiadomo, że każdy ma swoje indywidualne potrzeby. Inaczej więc będzie urządzone mieszkanie dla osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi inaczej dla singla, a jeszcze w inny sposób dla wielodzietnej rodziny. Atrakcyjnym wydaje się fakt, że współczesna architektura uwzględnia wszelkie potrzeby tego rodzaju jeszcze na etapie projektowania budynku. W związku z tym, deweloper oferuje lokale, które są atrakcyjniejsze pod tym względem niż mieszkania czy biurowce z rynku wtórnego. Mowa tu przede wszystkim o podstawowych elementach wyposażenia budynków oraz dostosowania ich do różnorodnych potrzeb użytkowników. Przede wszystkim, obecnie standardem jest montowanie wind osobowych. Ich liczba oraz wielkość zależy od charakteru budynku. Zazwyczaj są one wspomagane podjazdami oraz elektrycznymi platformami przeznaczonymi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców pchających wózki z małymi dziećmi. Ponadto, likwidowane są wysokie progi oraz krawężniki na osiedlach, w przypadku obiektów o charakterze usługowo-handlowym drzwi wejściowe rozsuwają się automatycznie, korytarze i przejścia są szerokie, a układ mieszkań wygodny i funkcjonalny. Nawet wielkość tarasów i balkonów ma znaczenie, aby każdy bez przeszkód mógł z nich korzystać i poruszać się po nich. Tego wszystkiego nie znajdzie się w przypadku starych nieruchomości, które powstały kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu i były objęte starymi inwestycjami, które ówcześnie rządziły się nieco innymi prawami.biznesmeni

Istotny może wydawać się również fakt, że deweloper oferuje budynki atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia ich funkcjonalności, ale również estetyki. Biurowce, pasaże handlowe, osiedla mieszkaniowe, poszczególne bloki powstają na atrakcyjny terenach i odznaczają się nowatorską, interesującą architekturą. Oczywiście wszystko pozostaje kwestią gustu jednak trzeba przyznać, że współczesna architektura jest dużo bardziej atrakcyjna od, chociażby, socjalistycznej. Ale nawet w przypadku, gdy elewacja się komuś nie podoba, to wykończenie mieszkań i tak pozostaje indywidualną kwestią. To nowi nabywcy lokali muszą zająć się gruntownym wykończeniem mieszkania, ponieważ lokal w stanie deweloperskim oznacza ni mniej, ni więcej, że posiada on jedynie wstawione okna, drzwi wejściowe, a także doprowadzoną instalację grzewczą, elektryczną i sanitarną. Jest to niewątpliwą zaletą mieszkań deweloperskich, ponieważ każdy ma szansę urządzić wnętrze zgodnie z własnymi oczekiwaniami, które warunkowane są gustem oraz potrzebami. Dużo więcej pieniędzy i czasu mógłby pochłonąć ponowny remont wykończonego już mieszkania, jeśli to okazałoby się nieatrakcyjne dla nowych właścicieli.

Wiele osób długo waha się, zanim podejmie decyzję, nad kupnem mieszkania pochodzącym z rynku wtórnego lub pierwotnego. Niewątpliwą kwestią jest fakt, że używane mieszkania są tańsze, jednak pod uwagę należy brać konieczność całkowitego ich wyremontowania i przystosowania do własnych potrzeb. W związku z tym, jeśli każde kupno własnego M wiąże się z wydaniem dużych pieniędzy, często nawet wzięciem kredytu, to może lepiej jest zainwestować w nowe budownictwo, które posiada znacznie więcej atutów? Wystarczy zajrzeć na stronę http://www.1plus.pl/1-plus/, aby się o nich przekonać.