Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Innowacyjne rozwiązania dla domu – okna dachowe Fakro

bezpieczne oknaObecnie coraz większa popularnością cieszą się okna dachowe. Wiele domów posiada poddasza, które nie pełnią już, jak miało to miejsce dawniej, jedynie roli nieużywanego strychu. Teraz modne stało się adaptowanie poddaszy na powierzchnie użytkowe. W związku z tym, ważne jest wybranie okna, które nie tylko będzie dobrze się prezentowało, ale które odznacza się również najwyższą jakością wykonania dzięki czemu podnosi poziom bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkania. Do czołowych producentów w dziedzinie, która obejmuje okna dachowe, jest Fakro oraz Velux. Są to marki znane nie tylko w naszym kraju, ale odnoszące sukcesy także na rynku zagranicznym. Fakro to marka, która szczyci się innowacyjnymi rozwiązaniami. W tym celu wykorzystuje nowoczesne technologie produkcyjne oraz systemowe, a także opiera się na świeżych pomysłach swoich doświadczonych projektantów. Dzięki temu powstał szereg produktów, które odznaczają się szeregiem niespotykanych nigdzie indziej i oryginalnych właściwości. Mowa o oknach dachowych, które posiadają podwyższoną oś obrotu.

Jak sama nazwa wskazuje, oś została zamontowana powyżej połowy ramy okiennej. Takie rozwiązanie zapewnia prawidłowe doświetlenie pomieszczenia. Jest to jedyny tego rodzaju produkt. Okno możliwe jest do zamontowania w dachu, którego nachylenie wynosi od 39 stopni do 43 stopni. Spełnia warunki DIN 5034-1. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest okno dachowe o podwyższonej osi obrotu z naświetleniem dolnym oraz okno kolebkowe. Drugie z wymienionych jest oknem, które bez przeszkód montuje się w wypukłych, półkolistych dachach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią innowacyjne pomysły i oryginalność. Na tym jednak nie koniec. Kolejne innowacyjne okna dachowe Fakro to okna balkonowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto posiada balkon przy poddaszu. Okno balkonowe montowane na dachu otwiera się w połowie, przez co powstają dwie odrębne klapy okna – górna i dolna. Po otwarciu, dolna stanowi jednocześnie barierkę ochronną balkonu. Jeśli okno jest zamknięte, barierki balkonowe są przykryte blachami, które kryją okno. Dzięki temu nie wystają ponad dach, a więc nie psują estetyki. Nie ulegają również zabrudzeniu. Zamknięte okno dachowe balkonowe nie różni się wyglądem od pozostałych, zwykłych okien montowanych na poddaszu. Oryginalnym i jednocześnie zapewniającym niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort mieszkania jest okno dachowe pełniące funkcję oddymiającą.

Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu klapy dymowej, która powstaje na skutek odpowiedniego montażu. Klapa ta jest połączona z oknem obrotowym przez co gwarantuje maksymalną wydajność w trakcie odprowadzania dymu i powstającego przy tym ciepła na zewnątrz budynku. Idealnie sprawdza się zatem podczas pożaru. Pod względem estetycznym okno dachowe oddymiające nie różni się niczym od wszystkich pozostałych. Nowatorskim pomysłem jest także okno uchylno-obrotowe. Dzięki zamontowaniu osi na odpowiednim poziomie możliwe jest otwieranie okna na dwa sposoby – uchylnie oraz obrotowo. Oprócz innowacyjnym rozwiązań w kwestii całych okien, marka Fakro proponuje również nowatorskie systemy, okucia i elementy wykończeniowe. FPP preSelect to system okuć w pozycji klapowej, dzięki której następuje automatyczne blokowanie okna w pozycji obrotowej. Dzięki temu otwarte w ten sposób okno jest stabilne i bezpieczne i wygodne dla użytkowników. Z kolei oryginalny system okuć w oknie dachowym uchylno-obrotowym pozwala podnieść skrzydło okna o kąt 45 stopniu, co z kolei umożliwia zastosowanie nawiewnika V40P w górnej części ościeżnicy, a także zamontowanie zewnętrznej markizy. Sama markiza również stanowi jedno z nowatorskich rozwiązań marki Fakro. Jest ona zakładana nad oknem, dzięki czemu zachowuje właściwą odległość od szyby. W ten sposób zapewnia optymalne, komfortowe warunki mieszkania dzięki zapewnieniu ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Producent oferuje także okna aluminiowo-okleinowe w różnych wersjach okleiny naturalnej. Dzięki temu okna dachowe zachowują estetyczny wygląd i można je dobrać do kolorystyki wnętrza, a także zgodnie z własnymi upodobaniami. Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim oczekiwaniom klientów, nawet tym najbardziej wymagającym, Fakro oferuje szereg innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań. Dzięki temu można osiągnąć niepowtarzalny efekt we własnym domu. Na stronie http://www.roofstyle.pl/fakro,142.html można znaleźć więcej informacji na temat okien Fakro, ale nie tylko. W zależności od potrzeb istnieją również alternatywy, z których także warto korzystać. 

Co więcej, istnieje również możliwość realizacji indywidualnych zleceń, różnych od tych, które znajdują się w ofercie przedstawionej przez producenta. Kupując okna warto pomyśleć również o akcesoriach. Należą do nich: rolety dachowe, markizy, moskitiery, kołnierze uszczelniające do okien, żaluzje, zasłony, drążek teleskopowy pomocny do otwierania okien, których uchwyty znajdują się dosyć wysoko, zamki do okien, ogranicznik otwarcia, siłowniki łańcuchowe pomagające sterować oknami dachowymi. Wszystko to nie tylko sprawia, że okna stają się bardziej funkcjonalne, ale również bezpieczne szczególnie, gdy w domu znajdują się małe dzieci. W takich przypadkach doskonale sprawdzają się ograniczniki otwarcia okna dachowego oraz zamki uniemożliwiające przypadkowe otwarcie okna. Fakro to nie tylko wysoka jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. To także ekologia. W związku z tym, producent oferuje kolektory słoneczne, dzięki którym znacznie zmniejsza się koszty eksploatacji całego budynku. Tego rodzaju nowatorskie rozwiązanie stanowi doskonały przykład odnawialnych, naturalnych źródeł pozyskiwania energii w tym przypadku pochodzącej z promieni słonecznych. Umożliwia to system solarny Fakro, który montuje się w połaci dachu, a nie nad dachem lub obok całego budynku. Dzięki temu osiąga się większą sprawność kolektorów słonecznych, lepszy efekty estetyczny oraz zagospodarowanie tej części dachu, która jest nieużywana. Co więcej, istnieje możliwość zespolenia okien dachowych z kolektorami poprzez wykorzystanie kołnierzy dachowych. Warto pomyśleć o komforcie mieszkania dla siebie i dla swoich najbliższych. Warto zainwestować w bezpieczeństwo.