Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Sukienki ponadczasowe – mała czarna

torebki skórzane vintageBez względu na to ile ubrań będziemy miały w szafie i jak wiele miejsca będą zajmować w nich spodnie i swetry, zawsze znajduje się w niej przynajmniej jedna sukienka, która będzie przeznaczona na wielkie wyjścia i specjalne uroczystości. Dobrze dopasowana i skrojona będzie elementem, który nie tylko świetnie podkreśla atuty sylwetki maskując jednocześnie wszelkie niedociągnięcia, ale i pozwala poczuć się atrakcyjnie i pozbyć się wszelkich kompleksów. Jak się okazuje sukienki uwielbiają nie tylko panie, ale i panowie, którzy we wszystkich badaniach zwykle wskazują je jako wyznacznik kobiecej seksowności. Pierwotnie sukienka nie miała jasno określonej formy, nie była też przyporządkowana tylko i wyłącznie płci pięknej. W starożytności była luźnym i wygodnym strojem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dopiero później, kiedy sukienka otrzymała mocno dopasowany gorset, zaczęła bardziej przypominać ubranie, które dzisiaj zajmuje honorowe miejsce w kobiecych szafach.

 Na przestrzeni wieków i dekad sukienki zmieniały swoje kroje, zdobienia i kształty po to, żeby współcześnie stać się tym, za co tak bardzo są uwielbiane – za uniwersalność, ponadczasowość i ich atrakcyjność. Ze wszystkich dostępnych modeli najlepszym i najlepiej sprawdzającym się jest klasyczna mała czarna – najsłynniejsza i najbardziej pożądana sukienka świata. Czarna kreacja swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Audrey Hepburn – która z pań nie ma w pamięci zakodowanego jej zdjęcia w prostej długiej sukience bez ramion i czarnymi rękawiczkami? Od tamtego czasu minęło już wiele lat, a klasyczna czarna kreacja do dzisiaj jest absolutnym must have każdej kobiety, nawet jeżeli na co dzień preferuje ona spodnie i wygodne swetry. Pierwsza mała czarna pojawiła się za sprawą marki Chanel już w połowie lat 20. na okładce słynnego „Vogue'a”, jednak dopiero po premierze „Śniadania u Tiffany'ego” stała się obiektem westchnień wszystkich pań.

Jak każdy element garderoby i każdy przedmiot miała swoją własną historię – mniej lub bardziej burzliwą i oryginalną. Na początku lat 20. czarne sukienki noszono jako manifestację żałoby po zakończeniu pierwszej wojny światowej i śmiercionośnej „hiszpanki”, która pochłonęła mnóstwo ofiar. W pierwszej kolejności były więc one elementem noszonym przez wdowy i wszystkie kobiety chcące opłakiwać niezwykle trudną sytuację. Po premierze Vogue'a czarne kreacje wkroczyły do świata mody i stały się symbolem nowego typu kobiecości – swobodnej, nieskrępowanej i pewnej siebie. Po okresie dominacji ciasnych gorsetów i długich trenów, emancypujące się kobiety mogły już oddychać z ulgą, stając się wcieleniem rewolucyjności i podbijając serca kobiet na całym świecie. Projekt Chanel był wąski, mocno dopasowany i sięgający tuż za kolano i aż do dzisiaj pozostał formą bazową, pozwalającą na zastosowanie wszelkich manipulacji i modyfikacji pierwotnej wersji. Czarne sukienki były też niezwykle praktyczne w kontekście całej kinematografii i hollywoodzkiej produkcji filmowej przede wszystkim dlatego, że czarno białe filmy źle eksponowały ubrania w innych kolorach. Prosta czarna sukienka dobrze wysuwała na plan pierwszy noszące je aktorki i nie zaburzała proporcji ich sylwetek, dlatego też dobrze wpisywała się w trendy wielkiego filmowego świata.torebki damskie

W latach 50. małą czarną przechwycił Dior, który ubierał kobiety będące uosobieniem marzeń wszystkich mężczyzn – Marylin Monroe, Ritę Hayworth i Brigitte Bardot, natomiast już dziesięć lat później pojawiły się pierwsze przekształcenia – młode dziewczyny wolały sukienki w wersji mini, natomiast dojrzałe kobiety klasykę – fasony proste i sięgające do ziemi. Dzisiaj już jedyne co kobiety ogranicza, to ich upodobania oraz styl, dlatego też mała czarna przyjmuje różne formy i oblicza – w zależności od charakteru kobiety, która ją nosi i dodatków, które wybiera, czarna kreacja może być elegancka, biznesowa, codzienna lub...sportowa. Ta ponadczasowa sukienka jest więc elementem, który musi być w każdej szafie i który będzie niezawodny w każdej sytuacji, w której panie, jak zwykle, „nie mają się w co ubrać”. Warto również pamiętać o tym, że każda sukienka potrzebuje odpowiednio dobranej torebki. Można o tym poczytać naodpowiedniej  na stronie www, na której znajduje się oprócz tego wiele innych ciekawych informacji dotyczących szeroko pojętej mody.