Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Lokale do wynajęcia

wynajem

 

Jeśli właśnie dostaliśmy pracę w Poznaniu, przyjechaliśmy na studia lub mieszkamy tu od dawna, ale chcemy wyprowadzić się od rodziców, a nie stać nas na zakup mieszkania, warto zdecydować się na wynajęcie lokalu. Mimo, że deweloperzy wciąż zachęcają do kupna własnego gniazdka, to jednak wynajmowanie mieszkania ma wiele zalet.

Jedną z nich jest niezależność. Kredyt mieszkaniowy wiąże na wiele lat i spędza sen z powiek młodym ludziom. Przede wszystkim pochłania mnóstwo gotówki, której zwykle nie mają. Na samodzielny start najlepszym rozwiązaniem jest wynajem. Gdziekolwiek jesteśmy, w centrum czy na obrzeżach miasta, wszędzie otaczają nas lokale do wynajęcia Poznań oferuje ich niezwykle szeroki wybór. Możemy zdecydować się na mieszkanie w zabytkowej kamienicy na Jeżycach, Wildzie, czy Łazarzu lub w nowym budownictwie, którego wciąż przybywa. Nowoczesne bloki mieszkaniowe powstają zarówno w postaci kompleksów na większych terenach i stanowią zwykle osiedla strzeżone lub w postaci tak zwanych plomb przy głównych ulicach w centrum i jego okolicach np. na Dąbrowskiego, czy Matejki.

Wynajem jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wiążą ściśle przyszłości z jednym miejscem zamieszkania. Dynamika na rynku pracy wymaga od nas współcześnie wielu poświęceń w tym wyprowadzki do innego miasta. Niezależnie od tego, gdzie teraz mieszkamy, nie wiadomo tak naprawdę gdzie będziemy mieszkać za rok, czy dwa lata. Wynajmem pozwala nam się czuć niezależnie i swobodnie.

Jeżeli okaże się, że mieszkanie, które wynajmujemy nie odpowiada naszym standardom, zawsze możemy zmienić lokum. Na każdej ulicy są lokale do wynajęcia Poznań jest miastem, w którym możemy nieustannie szukać czegoś lepszego i tańszego. Oferta jest tak szeroka, a rotacja ludzki tak częsta, że bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Mieszkając w wynajętym mieszkaniu, nie musimy troszczyć się dosłownie o nic. Sprawy wspólnoty mieszkaniowej, wymiana instalacji, remonty nas po prostu nie dotyczą. W razie awarii w bloku mieszkaniowym, niesympatycznych sąsiadów, czy otwarcia klubu w piwnicy, możemy rozwiązać umowę z właścicielem i wyprowadzić się.

Niezależność i otwarty wybór miejsca zamieszkania to tylko niektóre walory wynajęcia mieszkania. Od kupna własnego lokum odstraszają przede wszystkim ceny. Koszt miesięcznego wynajmu mieszkania jest niższy niż jedna rata kredytu, nie mówiąc o tym, że aby go otrzymać, należy wpłacić sporą część pieniędzy na samym początku. Zwykle wiąże się to również z przeprowadzeniem remontu oraz umeblowaniem wnętrza. Lokale do wynajęcia posiadają często podstawowe wyposażenie. Jeżeli nie są to meble sypialniane, to kuchnia oraz łazienka, czyli najdroższe pomieszczenia, są zwykle urządzone. Ten aspekt również przekłada się na niezależność. W razie przeprowadzki nie musimy przewozić najcięższych sprzętów domowych.

Obok szerokiego wyboru mieszkań istnieją wszelkie inne lokale do wynajęcia Poznań oferuje ich bardzo wiele. Jeżeli chcielibyśmy otworzyć kawiarnię, klub, sklep, ksero lub otwieramy rozpoczynamy dowolną działalność, która wymaga odpowiedniego punktu, możemy wynająć miejsce dostosowane całkowicie do naszych wymagań. Wystarczy szukać wśród ogłoszeń w gazetach lub w Internecie. Biura nieruchomości prześcigają się w liczbie ofert.

Jeśli studiujemy i chcielibyśmy wynająć mieszkanie na okres roku akademickiego, musimy pamiętać, że okres późnego lata, to czas, w którym ceny są zdecydowanie wyższe. Najrozsądniej jest więc poszukać lokalu do wynajęcia odpowiednio wcześniej, w czerwcu lub w lipcu. Większość studentów szuka mieszkania we wrześniu, co wiąże się z większym stresem, dużą konkurencją oraz wysokimi cenami. Rynek wynajmu mieszkań jest specyficzny i w dużych miastach opiera się w głównej mierze na popycie studentów. Właściciele mieszkań podnoszą czynsz w okolicach sierpnia, żeby skorzystać na liczbie chętnych. Część wynajmujących, nie godząc się na nowe stawki, decyduje się na zmianę lokum i dodatkowo zwiększa popyt.

lokale PoznańNajmniejsze rotacje lokatorów występują w okresie zimowym. Wiąże się to z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, kiedy temperatura jest niska, nikt nie ma ochoty przenosić ciężkich sprzętów z miejsca na miejsce. Po drugie okres świąteczny oraz zbliżająca się sesja na studiach sprawia, że ludzie nie mają czasu na szukanie mieszkania i ewentualną przeprowadzkę. Wpływa to na obniżenie cen wynajmu. Pod koniec roku kalendarzowego pozostają jedynie miejsca do wynajęcia w lokalach, które są albo nieatrakcyjne wizualnie, albo niekorzystne pod względem położenia i połączenia komunikacyjnego.

Ceny nieznacznie rosną w lutym i w marcu, ponieważ właśnie wtedy studenci niezadowoleni z obecnego miejsca zamieszkania szukają nowego lokum. Wiosną nasila się popyt i rośnie on stopniowo, żeby w trzecim kwartale roku sięgnąć zenitu. Biorąc pod uwagę mechanizmy, rządzące rynkiem wynajmu mieszkań, należy szukać lokalu w optymalnym okresie roku. Mimo, że największy wybór lokali do wynajęcia jest na przełomie lata i jesieni oraz przez całą jesień i początek zimy, należy zrezygnować z szukania odpowiedniego miejsca w okresie szczytowym.