Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Klimatyzacja Poznań

poznań

Kiedy przychodzi lato jest jedna rzecz, która doprowadza nas do białej gorączki – dosłownie. Upał w czasie wielogodzinnego przedzierania się przez zatłoczone miasto. To koszmar, którego nienawidzimy, a z którym przychodzi nam się zmierzać przez jedną trzecią roku. Kiedy docieramy do pracy, już od rana czujemy się zmęczeni, bo spędziliśmy właśnie pół godziny w „saunie”. Gdy wracamy do domu nasze nogi wydają się nadmuchane i ciężkie. Otwieranie okien na przestrzał w samochodzie podczas korków nie pomaga, ponieważ, kiedy samochód stoi, o chłodnym powiewie wiatru możemy jedynie pomarzyć. Nie mówiąc już o tym, że w pojeździe nie mamy jak schować się przed palącym słońcem.

Klimatyzacja staje się coraz bardziej powszechna, a życie bez niej po prostu trudno sobie wyobrazić. Kto nie lubi uczucia, kiedy zasiada w swoim samochodzie, we wnętrzu którego  panuje „zupełnie inny klimat” niż na zewnątrz? Coraz więcej ludzi decyduje się więc na zakup samochodu posiadającego klimatyzację, lub jej dodatkowy montaż we własnym pojeździe. Mimo, że klimatyzacja nie przydaje się w ciągu całego roku, to jednak jej posiadanie jest warte swojej ceny. Doceni ją każdy, kto chociaż raz znalazł się we wnętrzu samochodu podczas trzydziestostopniowego upału w zakorkowanym mieście. Na męczącą jazdę autem w okresie letnim nie ma lepszego sposobu niż klimatyzacja. Poznań oferuje bogaty wybór klimatyzatorów samochodowych, ich montaż oraz serwis, napełnianie i odgrzybianie.

 

Napełnianie klimatyzacji polega na opróżnieniu pojemnika z czynnika, oczyszczeniu układu, wykonaniu próby jego szczelności i napełnieniu czynnikiem, olejem i UV. Oprócz tego powinien zostać dodatkowo przeprowadzony pomiar efektywności chłodzenia oraz skontrolowana sprężarka i wentylator, a także sprawdzona szczelność zaworków. Tego typu kontrola i czyszczenie powinny być przeprowadzane co najmniej raz na dwa lata i częściej, jeśli zauważymy, że gwałtownie spadła efektywność chłodzenia. Zaleca się wymianę klimatyzacji w momencie, gdy układ całkowicie odmówi posłuszeństwa. Natomiast jeśli jest on jedynie pusty, należy przed napełnieniem sprawdzić jego szczelność.

 

Serwisu klimatyzacji nie należy lekceważyć, ponieważ działa ona na cząsteczki powietrza, którym oddychamy we wnętrzu szczelnie zamkniętego samochodu. Nie powinniśmy więc ignorować pierwszych sygnałów, że coś jest nie tak, np. dziwnego zapachu, spadku efektywności lub jakichkolwiek nowych hałasów . Jeśli coś jest wyraźnie nie w porządku, należy zaprzestać korzystania z klimatyzacji i zgłosić się do odpowiedniego centrum serwisowego. Najlepiej zlecić naprawę lub wymianę części zaufanym fachowcom.

Bardzo ważnym elementem eksploatacji klimatyzacji samochodowej jest jej odgrzybianie. Zaawansowane technologicznie warsztaty zajmują się usuwaniem bakterii ozonem. To najwyższej jakości metoda na oczyszczenie z pleśni i przykrego zapachu dymu papierosowego. Odgrzybianie to podstawa utrzymania takiego elementu wyposażenia samochodu jak klimatyzacja Poznań jest miastem, w którym naprawa, konserwacja i wymiana części jest ogólnie dostępna i szybka.