Narzędzia

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów,...

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Każdy z nas posiada jakieś pasje i zainteresowania. Dla wielu z nas pasją może być własna...

Kraty pomostowe w Internecie

Kraty pomostowe w Internecie

W różnych miejscach i w różnych gałęziach przemysłu wykorzystuje się różnego rodzaju kraty...

Praca jako tłumacz

Praca jako tłumacz

Jeśli zastanawiamy się na wyborem zawodu jaki moglibyśmy uprawiać, na pewno jednym z pomysłów...

Kosmetyki Goldwell i Wella

Kosmetyki Goldwell i Wella

Trudno byłoby zapewne wyobrazić sobie współczesne życie bez Internetu. Dlaczego? Przede...

 • Narzędzia

  Narzędzia

 • Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

  Przedsiębiorstwa, a fundusze poręczeń kredytowych

 • Kraty pomostowe w Internecie

  Kraty pomostowe w Internecie

 • Praca jako tłumacz

  Praca jako tłumacz

 • Kosmetyki Goldwell i Wella

  Kosmetyki Goldwell i Wella

Narzędzia

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę, że praca na placach budowy, przy budowie dróg, mostów, domówi i wielu innych, a także prace remontowe czy codzienne, kilkugodzinne zmaganie się z profesjonalnymi urządzeniami na wielkich halach produkcyjnych na przykład w przemyśle motoryzacyjnym, to praca bardzo ciężka i niebezpieczna. Jednocześnie bardzo ważne są w niej efekty końcowe. Wiadomym jest, że realizacja projektu budowy węzła komunikacyjnego czy budynku usługowo-mieszkalnego musi być perfekcyjnie przeprowadzona do samego końca. Jakość takiego skończonego projektu musi być na najwyższym poziomie. Do tego niezbędne są odpowiednio dobrane, profesjonalne narzędzia. Odpowiednie, czyli takie, które ułatwią pracę przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa ich użytkowników oraz zapewnieniu jak najlepszej jakości efektów końcowych, które każdego zadowolą. A zatem, do wszelkiego rodzaju prac remontowo-budowlanych oraz do pracy w przemyśle wykorzystywane są rozmaite elektronarzędzia oraz narzędzia pneumatyczne.

 

Narzędzia pneumatyczne oraz elektronarzędzia to sprzęty od których wymagana jest łatwość ich użycia. Producenci starają się to zapewnić poprzez ergonomiczne wykonanie każdego narzędzia. Poniżej prezentujemy trzy, najczęściej stosowane urządzenia oraz ich ergonomiczne właściwości:

 • klucz pneumatyczny – rękojeść obleczona gumą dla zapewnienia właściwości antypoślizgowych; mocna, wytrzymała obudowa; o narzędziu więcej można przeczytać na stronie a-b.com.pl/baza-wiedzy/40-klucz-pneumatyczny

 • szlifierka – talerze szlifujące mocowane na rzep dla szybkiej i łatwej wymiany, system odprowadzający pył oraz pojemnik na pył,

 • wiertarka – rękojeść obleczona gumą dla zapewnienia właściwości antypoślizgowych; mocna, wytrzymała obudowa.

Ergonomia jest kwestią bardzo ważną nie tylko ze względu na to, że ułatwia pracę, usprawnia ją i czyni wydajniejszą. Jest też istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Bezsprzecznie wiadomo, że użytkownik narzędzia, który nie jest przemęczony, ani narażony na niebezpieczne wypadki, to użytkownik lepiej skoncentrowany na swojej pracy, a tym samym wydajniejszy. Dzięki temu efekty końcowe są zdecydowanie bardziej zadowalające. Tak jest w przypadku, na przykład, szlifierki, która wyposażona w system odprowadzający pył nie naraża pracownika na wdychanie go w zbyt dużych ilościach. Jak wiadomo, mogłoby to negatywnie wpłynąć na stan zdrowia osoby pracującej ze szlifierką.

Biorąc pod uwagę ergonomię i bezpieczeństwo pracy warto zainwestować w odpowiednie narzędzia i wyposażyć w nie swoje stanowisko pracy.